Magda Lassota “W cieniu Everestu”

Magda Lassota – W cieniu Everestu

Mieliśmy przyjemność rozmawiać z Magdą o jej pobycie w bazie pod Everestem. Głównym pretekstem do naszego spotkania była jej książka “W cieniu Everestu”. Magda opisuje swoje spotkanie z mieszkańcami bazy, to właśnie element ludzki jest najważniejszym czynnikiem który przenosi nas w najwyższe góry świata. Możemy spojrzeć na Everest oczami Magdy, szerpów, wspinaczy, przewodników, szefów agencji, śmiałków którzy marzą o chwili gdy staną na najwyższym szczycie ziemi. 

„Niektóre kraje mają ropę, Nepal ma Everest” ten cytat oddaje klimat jaki panuje w Nepalu, w Himalajach. Everest dla mieszkańców najwyższych gór jest towarem, dla nas elektryzującą myślą o górze gór. 

Magda odważnie patrzy w głąb mieszkańców bazy, jest spojrzeniem w myśli śmiałków sięgających wyżej niż poziom bazy. Życie w domu bazie na 5364 m n.p.m. nie jest oczywiste. Każdy z tymczasowych mieszkańców ma inną motywację, inne spojrzenie na góry. Przyjechał z innego powodu, który ostatecznie ma wprowadzić śmiałka na szczyt góry. Dla wysokogórskich turystów Everest to marzenie, dla szerpów ciężka praca, dla agencji jest biznesem. Przekonaj się, weź książkę w dłoń i znajdź się “W cieniu Everestu” razem z Magdą. 

Link do naszej, zarejestrowanej rozmowy z Magdą. https://www.instagram.com/tv/CHOMz1XFNon/ 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.