Plecak fotograficzny Vanguard Veo Select 48BF

  Plecak Vanguard Veo Select 48 BF trafił do mnie jesienią, miałem okazje testować go podczas górskich wycieczek pieszych oraz na skiturach. Moim podstawowym plecakiem dotychczas był Lovepro i skiturowy Evoc z wkładem fotograficznym.

  Przepakowałem aparat, obiektywy, filtry oraz resztę fotograficznych gadżetów do Vanguarda. Pierwsza myśl o plecaku? Jest pojemy i to bardzo. To jeden z lepiej zaprojektowanych plecaków do przechowywania i przemieszczania się z sprzętem fotograficznym.

  Plecak został zbudowany z grubego i wytrzymałego materiału, przed złymi warunkami atmosferycznymi plecach chroni nieprzemakalny pokrowiec. Wnętrze wyścielone miękkimi przegrodami które dowolnie możemy aranżować. Komora główna zmieści rozbudowany komplet sprzętu fotograficznego. U mnie mieści się body, 3 obiektywy, lampa, notebook oraz kilka drobiazgów jak ładowarka, powerbank oraz kable potrzebne do użytkowania sprzętu.

  Sprytna kieszeń na drobiazgi, jak karty, baterie, klucze, latarka, scyzoryk, filtry fotograficzne również znajduje się wewnątrz plecaka. Dodatkowe kieszenie zewnętrzne zabezpieczone zamkiem pozwalają umieścić rzeczy do których potrzebny jest szybki dostęp. W górnej części plecaka pod głównym zamkiem zaaranżowałem sobie miejsce na potrzebne rzeczy do przygotowania kawy w terenie oraz kurtkę przeciwdeszczową. Bez problemu mieści się tam kawiarka oraz mały palnik do gotowania.

  Vanguard Veo Select 48 BF posiada prosty system nośny który nie sprawia kłopotów nawet podczas długich wycieczek. Moje przyzwyczajenie do szerokiego pasa biodrowego który jest podstawą stabilizacji plecaków trekkingowych oraz skiturowych dało o sobie znać podczas wyjazdów skiturowych. Przy zjazdach brakowało mi pasa biodrowego który stabilizuje oraz pewnie spina ciężar umieszczony na plecach. Veo Select 48 BF nie jest w żaden sposób plecakiem narciarskim, jest stuprocentowym plecakiem fotograficznym i spełnia doskonale swoją rolę. Wspominam o pasie biodrowym który posiadam przy innych plecach, to rozwiązaniach pomaga podczas aktywności fotograficznej jaką uprawiam. W żaden sposób Veo Select 48 BF nie dyskwalifikuje jego brak, zwyczajnie jest plecakiem uniwersalnym który pozwoliłem sobie zabrać w inne rejony fotografii górskiej podczas aktywności skiturowej.

  Na zewnątrz jest kieszeń do bezpiecznego transportu statywu, mi czasami zdarza się nosić 2 statywy. Pewnie przymocowane i spięte klamrą stanową idealny komplet do podróży fotograficznej w teren. Veo Select 48 BF jest pełny przemyślanych rozwiązań typu: oznakowane kieszenie na puste i zapełnione karty, dostęp do aparatu przez dodatkowe klapy plecaka bez otwierania głównej komory. Liczne schowki, możliwość własnej aranżacji wnętrza z przestawnymi przegrodami na sprzęt. Vanguard daje nam plecak dla profesjonalisty lub wymagającego entuzjasty fotografii.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.